sobota, 4 kwietnia 2015

Wesołych Świąt!

Te święta to dobry moment, aby choć przez chwilę zastanowić się nad nieskończonością i nad tym, gdzie mieścimy się w niej my, z naszym pragnieniem ogarnięcia całości i postawienia kropki nad i.

Tym, którym wierzą: radości ze współuczestniczenia w odkrywaniu Bożej Tajemnicy.

Tym, którym po prostu świętują: radości w cieszeniu się z rzeczy nieskończonych.A najlepsze życzenia dla naszych panów budowlańców, którzy pomogli nam przeżyć te święta w dużo lepszych nastrojach niż te, które mielibyśmy, gdyby udało im się skończyć prace przy naszym kominku!

50 komentarzy:

 1. Panowie budowlańcy bardzo utalentowani i empatyczni :)
  Najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm. To jednak nie tak. Panowie budowlańcy, zostawiając nas z częściowo tylko obudowanym kominkiem (zielony tiul na dole skrywa goły beton) pozwolili, abyśmy to my rozwinęli w sobie plastyczne talenta, tudzież empatię. Przez przypadek okazało się jednak, że taka nieskończoność ma swoje niezaprzeczalne zalety, a zamiast się denerwować, dobrze się bawiliśmy:)

   Usuń
  2. Ach! W takim razie cofam ciepłe słowa o panach budowlańcach, za to podziwiam wyobraźnię i talent domowników :) Mam nadzieję, że ekipa jednak wróci po świętach, bo ten tiul się będzie ciężko odkurzało na co dzień.

   Usuń
  3. Podobno wróci... Z odkurzaniem tiulu dalibyśmy radę (zawsze można wrócić do pralki), jednak obawiam się, że słabo sprawdziłby się w sezonie grzewczym, gdyż zamiast łączki mielibyśmy zgliszcza.

   Usuń
  4. Do nowego sezonu grzewczego jeszcze daleko, chociaż u nas się jeszcze stary nie skończył, więc liczmy, że wrócą, nieco tylko zmęczeni świętowaniem i skończą przed jesienią.

   Usuń
  5. Muszą wrócić! Choćby po to, aby założyć nam nowy karton, na którym będziemy mogli wyrysować choinki i Mikołaje:)

   Usuń
  6. Myślę, że wymianę kartonu moglibyście załatwić we własnym zakresie. W końcu po co przepłacać :P

   Usuń
  7. No nie, karton mamy gratis. Żal nie skorzystać:P

   Usuń
  8. Gdyby się panom absencja przedłużyła, to pewnie jeszcze niejeden karton po przeprowadzce leży w piwnicy?

   Usuń
  9. Owszem:) Niestety te, które tam leżą, posiadają jeszcze zawartość (dziś np. próbowałam gorączkowo znaleźć w nich solniczkę. Bezskutecznie). Sam rozumiesz, że bez panów ani rusz!

   Usuń
  10. Wiem, wiem, jeden mi się kręcił ostatnio dwa tygodnie po domu.

   Usuń
  11. Karton? Z zawartością czy bez?

   Usuń
  12. Pan. Chociaż całkiem sporo kartonu po nim zostało.

   Usuń
  13. Miło z jego strony, że pomyślał o zapełnieniu wielkiej pustki, jaką Wam uczynił zniknieniem swoim.

   Usuń
  14. Zostawił nam na pociechę położoną glazurę w łazience i paręnaście worków gruzu.

   Usuń
  15. Jeśli prawidłowo rozumuję, to wnioski są takie: nasi panowie cały gruz zabierali ze sobą. Czyli: wprawdzie zostawili nam pustkę, ale na pewno nie na zawsze. Czyli: jeszcze wrócą!:P

   Usuń
  16. No czy ja wiem? A jak sprzedali ten gruz i teraz mają za co balować?

   Usuń
  17. Czy mogę czuć się zaproszona na tę wielką imprezę, którą urządzisz, gdy tylko uda Ci się korzystnie sprzedać paręnaście worków gruzu?:P

   Usuń
  18. Jasne, widzę po drodze do pracy szyldy "Gruz przyjmę" :P

   Usuń
  19. Powinieneś raczej wypatrywać szyldów: "Gruz przyjmę i dobrze zapłacę"

   Usuń
 2. Radosnych Świąt! Będziecie kiedyś miło wspominać tak artystyczny kominek ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać, na brak radości nie narzekamy, czego i Tobie życzymy:) I gdybyż wszystkie problemy udawało się w tak prosty sposób przerabiać na miłe wspomnienia!

   Usuń
 3. Radości, jak widzę wam nie brakuje, więc życzę pogody (łatwiej będzie o pogodę ducha niż za oknem) i ciepła, jakie daje bliskość drugiej osoby (bo na kominek nie możecie jeszcze liczyć, a może by się przydał) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poproszę, abyś od dzisiaj codziennie rano życzyła mi czegoś miłego: pogoda za oknem jak drut, a i u nas w domu nie inna! Dzięki!:) Dawno już tak miło nie spędziłam pierwszego dnia świąt. W ramach wzajemności życzę Ci, aby jutro u Ciebie było co najmniej tak jak dziś u nas:)

   Usuń
 4. Jako mieszkanka "miasta - smogu" :/ kominkom mówię "nie", za to talentom artystycznym- zawsze "tak" ;)
  Życząc Ci odpoczynku od codzienności idę rozmyślać o próbie ogarnięcia całości :)
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, wiem:( Ale u nas smogu nie ma, a ja przeprowadziłam się tu z miejsca, w którym mieszkańcy kamienic palili w starych piecach czym popadło, więc czuję się prawie jak ekolog...
   Po wyczerpującym dochodzeniu do dzisiejszego święta dziś zrobiłam sobie wolne od rozmyślań, ale trzymam kciuki za Twoje próby!
   I bardzo miło znów Cię tu zobaczyć!:)

   Usuń
 5. Zdążyłem... wszystkiego najlepszego! Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdążyłeś, przecież to dopiero półmetek!:) Dziękuję i odwzajemniam życzenia! Niespiesznego i niezbyt mokrego świątecznego poniedziałku! (u nas właśnie zakończono prace zbrojeniowe, przy dwóch łóżkach po dwa w pełni naładowane wodne pistolety:))

   Usuń
  2. U nas zapewne w użyciu będzie staroświecki kubek. Miałem cichą nadzieję na przewagę w jutrzejszym pojedynku bo córka jest poza domem ale syn okazał się zdrajcą i trzyma z mamą, et tu Brute... chciałoby się powiedzieć, życie... :-)

   Usuń
  3. O nie, na kubek się nie zgadzam! Wolę chlust punktowy niż całościowy!:) A synowie trzymają z mamusiami tylko do pewnego momentu. Mój Starszy stoi właśnie na granicy i wcale nie jestem pewna, w którą pójdzie stronę. Na szczęście jest jeszcze Młodszy, więc w najgorszym wypadku będzie remis!:)

   Usuń
 6. Piękna szopka wielkanocna!
  Wesołych Świąt Momarto! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda?:) Dzięki za uznanie!
   Dziękuję za życzenia! W też świątecznie radujcie się jutro (choćbyście mokrzy byli)!

   Usuń
 7. Wprawdzie już drugi dzień Świąt, ale przecież to Poniedziałek Wielkanocny a przed nami jeszcze oktawa a i następne dni ze Zmartwychwstałym Panem więc życzę by to przeświadczenie, że on żyje i jest wśród nas dawało Ci radość, pokój i nadzieję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję za życzenia. Najtrudniej utrzymać w sobie jak najdłużej tę wielkanocną radość, dzięki której przychodzą i pokój, i nadzieja. Tak długi okres wielkanocny służy chyba właśnie m.in. temu, by zdążyć porządnie naładować akumulatory. Dlatego zamierzam go dobrze przeżyć, czego i Tobie życzę!:)

   Usuń
 8. Wesołej reszty świąt!
  Kominek bardzo gustowny. Będzie piękny jak już skończą.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pisałam ja - Agnieszka
   (zajęłam się udowadnianiem, że nie jestem robotem i zapomniałam o podpisie) ;)

   Usuń
  2. Dziękuję i odwzajemniam życzenia (choć to już tylko świąteczny wieczór został...).
   Kominek jest z gatunku "prościej się nie da" i też liczę na to, że po uzyskaniu ostatecznego wyglądu nas zachwyci:)
   I aż sprawdziłam - blogger mówi mi, że nie mam włączonych captchów. Mam?

   Usuń
  3. Teraz nie masz, ale 2 razy trafiłam i nie było łatwo przepisać te gryzmoły. ;) Teraz trzeba się tylko odfajkować 'ptaszkiem" aby udowodnić swe człowieczeństwo:)
   Agnieszka

   Usuń
  4. Cofam poprzedni komentarz. Teraz są cyferki do przepisania :)

   Usuń
  5. To ja nie mam pojęcia o co chodzi. W tym, co mogłam i co umiem, ustawiłam tak, że teoretycznie nie powinno nikogo o nic pytać. Ale tym bardziej doceniam, że chciało Ci się podjąć ten trud i skomentować:)

   Usuń
  6. Nie taki trud straszny jak go malują ;)
   A kominek fajny, bo praktyczny. Nie będzie Wam się obtłukiwał, bo porządny granit i szerokie drzwi.
   Agnieszka

   Usuń
  7. Drzwi miały takie być, wzięliśmy największy kominek, który był w seryjnej produkcji:) A kamień to nie granit moja droga, tylko onyks, podobno brazylijski. Sama wybierałam, nie znając ceny i - jakże by inaczej! - trafiłam w najdroższy na placu. Na szczęście płyta była im wcześniej spadła, więc dali rabat:)

   Usuń
  8. Jak onyks to przepraszam! Aż takim znawcą kamieni nie jestem :)
   A że najdroższy wybrałaś, to tylko znak, że masz dobry gust :)
   Agnieszka

   Usuń
  9. Ja też nie jestem:) Do tej pory wydawało mi się, że onyks to jest czarny, a tu proszę jaka niespodzianka!
   Z tym dobrym gustem, to powiedzmy że masz rację. Osobiście wolałabym mieć jednak gust nieco tańszy...
   A panowie właśnie w piątek skończyli. Wyszło pięknie, tylko, psiakrew, ciepło się zrobiło i napalić w kominku to tak trochę teraz bez sensu:(

   Usuń
 9. Poświąteczne wszystkiego dobrego :) Widzę, że na poważnie zaczynasz podchodzić do blogowania. Kominek, fiu, fiu :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki kominek jest jedynym, z którym jestem kompatybilna:P I nie wiem czy miłe ciepełko płynące z niego zimą aby na pewno korzystnie wpłynie na moje blogowanie...

   Usuń
  2. Ja tak mam po sałatce z gyrosem :P

   Usuń
  3. Już wiemy więc, czym tłumaczyć Twoją tak długą blogową nieobecność. Widać, że gyrosy zimują w świętokrzyskim (niestety nie wszystkie przetrwały zimę...):P

   Usuń
 10. A jednak w "Neurodydaktyce" nie oparłam się na intuicji i spekulacjach, choć rzeczywiście to, co przeczytałam w książkach badaczy mózgu, moje intuicje potwierdziło. W 2002 roku w książce "Jak uczy się mózg" prof. Spitzer napisał: " Dlatego długo trwało, zanim badania nad mózgiem pozwoliły, przynajmniej częściowo, poznać tajemnice tej maszynerii. Potrzeba było nowych technik i nowych pojęć, by uczynić funkcje komórek nerwowych czymś doświadczalnym i aby z tych doświadczeń (czyli danych) wyprowadzić zasady działania, modele i teorie." (Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2007, str. 58)

  Marzena Żylińska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Marzeno, zakładam że komentarz miał się znaleźć pod następnym postem i tak też go traktuję:)
   Mój post nie jest o tym, na czym się Pani oparła (i opiera), a o tym czy faktycznie zawsze celowym jest opieranie się wyłącznie na dowodach i odrzucanie wszystkiego, czego nie umiemy takim dowodem poprzeć. Często zresztą dzieje się tak nie dlatego, że takich dowodów nie ma, ale dlatego, że to my, w swoim ludzkim ograniczeniu, ich nie znamy. Toteż ja wolę nie wylewać dziecka z kąpielą i jeśli czuję, że coś jest dobre, po prostu to robię, bez względu na to, czy owe dobro zostało naukowo potwierdzone, czy też nie.
   W Pani przypadku spór dotyka oczywiście całkiem innych sfer - a to czy jest to spowodowane wyłącznie troską o dobro nauki jest wysoce wątpliwe (mówiąc oględnie). O tym najlepiej pisze jednak Pani sama na swoim blogu, przedstawiając kolejne dowody (które i tak nie przekonają tych, którzy nie chcą zostać przekonani).

   Usuń